Idziemy z naszą twarzą na siłkę! W tym tekście skupimy się na prawdziwie naturalnych metodach odmładzania

Japoński liftingujący masaż “Kobido”, przeżywa obecnie swój renesans. Jest to naturalna alternatywa dla inwazyjnej medycyny estetycznej, a co najważniejsze, w przeciwieństwie do niej –  nie ma żadnych złych efektów ubocznych. W połączeniu z tapingiem estetycznym twarzy i kilkoma „sztuczkami”, o których za chwilę opowiem, można osiągnąć niesamowite efekty.

Jak cię widzą tak cię piszą…

Wizerunek stał się w obecnych czasach szalenie istotny. Z badań psychologicznych wynika, że atrakcyjni ludzie mają w życiu łatwiej, są postrzegani jako zdrowsi, łatwiej znajdują przyjaciół i partnerów, są odbierani jako bardziej przekonujący, sympatyczniejsi i godni zaufana. Z badań wynika również, że ładni ludzie zarabiają więcej…  Zdrowie, uroda i młody wygląd, jest pragnieniem każdego człowieka. Często, by osiągnąć wymarzoną urodę sięgamy do środków, które na stałe zmieniają charakter naszej twarzy.

O medycynie (NIE)estetycznej słów kilka

Najpopularniejsze z zabiegów medycyny ‘estetycznej’ to toksyna botulinowa, która ma za zadanie porazić mięsień dzięki czemu tracimy funkcje mimiczne, a co za tym idzie zmarszczki nie pogłębiają się w miejscu poddanym zabiegowi, ale mogą pojawić się w innym nieoczekiwanym miejscu… Kwas hialuronowy jako wypełniacz, może nam podnieść policzki, wymodelować brodę, powiększyć usta.  Nici – podnoszące owal twarzy. To tylko nieliczne z możliwości. Każde z nich niosą jednak z sobą pewne ryzyko ponieważ nigdy nie wiemy czy dana procedura zabiegowa przebiegnie pomyślnie, czy to aby nie pogorszy naszego wyglądu.

masaż, skóra, wrocław, kobieta, piękno

Uzależniające piękno

Bardzo często kobiety uzależniają się od takich zabiegów, nie widzą zmian jakie powstają po ingerencji lekarza i decydują się na większe ilości wypełniaczy. Kolejne obszary własnego ciała poddają zabiegom “upiększającym”. Przyjęło się, zupełnie bezpodstawnie, że większość ludzi posiada gust czyli dobry smak. Estetyka to dział filozofii plastyki i trzeba się jej nauczyć lub mieć wrodzoną umiejętność jej dostrzegania. Z wrażliwością na estetykę, a co za tym idzie kompozycję i harmonię, jest jak ze słuchem muzycznym. Większość z nas zwyczajnie go nie posiada. Na co dzień, obserwujemy jak coraz częściej panie ulegają modom i trendom internetowym, nie widząc jednocześnie przesady w efektach swoich poczynań. Finalnie wszystkie one upodabniają się do siebie, zatracając osobisty charakter wyglądu. Ogromne nienaturalne wargi, powiększone policzki a przez to optyczna zmiana kształtu oka, wydłużona bródka. Niestety nie jest to widok estetyczny. Czy zatem ta dziedzina medycyny zasługuję na miano „medycyny estetycznej”?

Czy jest jakieś inne wyjście?

Można osiągnąć młodszy i zdrowszy wygląd dzięki naturalnym metodom. Sport i zdrowe odżywianie, to podstawa. Ale czy któraś z Was wiedziała, że można również ćwiczyć mięśnie twarzy?


Osy i przylatujące na zimę pelikany…

Wyobraźcie sobie własne ciało, które zaprowadzacie codziennie na siłownie – mamy jędrne pośladki, smukłe uda i ramiona, talię osy… A teraz alternatywna rzeczywistość – nasze ciało, które w większości przyjmuje pozycję siedzącą, a jedynym dla niego ruchem jest wejście do windy i przejście do auta, gdzie znów siedzimy… następnie osiem godzin w pracy, spędzonych w pozycji siedzącej. Nasze ciało jest zwiotczałe, pośladki opadają, talia zagubiona jest w fałdach tłuszczyku, a z ramion wylatują ‘pelikany’… Mięśnie nie pracują. I tak samo wygląda sprawa z mięśniami twarzy. Możecie być zadbane i wysportowane na ciele, ale efektów starzenia nie ukryjecie. Zwiotczała skóra i zmarszczki widoczne będą na twarzy, szyi i dekolcie, czyli w miejscach, o których zazwyczaj się zapomina.

kobido masaż wrocław rynek

Cudowne, drogie kremy na zmarszczki

Oczywiście powiecie, że stosujecie drogie kremy, zabiegi kosmetyczne, peelingi itp. ale niestety muszę Was zmartwić, wszystko to działa tylko powierzchownie i na krótki okres czasu – te wszystkie cudowne zabiegi i kremy nic nie dadzą, jeśli nie zaczniecie regularnie ćwiczyć mięśni twarzy, które podtrzymują naszą skórę i ciągną ją w górę. Mięśnie są w pewnym sensie stelażem dla naszej skóry. Aby mięśnie spełniały swoje funkcje i nie zanikały, powinny być regularnie poddawane ćwiczeniom. Jeżeli odpuścimy sobie trening mięśni twarzy, skóra bardzo szybko zwiotczeje a proces starzenia będzie postępował w zawrotnym tempie.

młoda twarz skóra zabiegi kobieta wrocław rynek sanaa

Czy joga twarzy i automasaż jest tym samym, co trening mięśni twarzy?

Odpowiedź brzmi: Nie do końca…

Oczywiście każda forma ruchu/dotyku na twarzy jest wartościowa. Polepsza krążenie krwi, twarz staje się promienista, tkanki są lepiej odżywione, limfa jest lepiej odprowadzona do węzłów chłonnych, dzięki czemu pozbywamy się opuchlizny. Samo dobro. Jednak najlepszym sposobem na ujędrnienie jest mocny TRENING mięśni twarzy i szyi. Trening można wykonać w każdej chwili – w domu, w pracy, w samochodzie. Nie trzeba do tego zmywać makijażu ani nakładać tłustych olejków. Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że seria wszystkich ćwiczeń jednorazowo trwa do 10 minut… Czyż nie brzmi to wspaniale?

Trening 11/10 – o co w tym wszystkim chodzi?

Systematyczny trening wystarczy, aby znacząco poprawić kondycję naszego „rusztowania”, czyli mięśni odpowiedzialnych za wygląd naszej skóry.  Będąc w ciągłym pośpiechu, wykorzystajmy momenty kiedy stoimy na światłach, czekamy na męża pod sklepem budowlanym, na dziecko pod szkołą czy koleżankę, która spóźnia się na spotkanie. Codzienne wykonywanie 11 krótkich ale intensywnych ćwiczeń, które początkowo spowodują zakwasy na twarzy, zapewnią Wam sprężystość mięśniową. „11/10” to 11 ćwiczeń w 10 minut. Dobrze, jeżeli przez pierwsze dwa miesiące, powtarzamy trening 11/10 codziennie rano, w południe i wieczorem, Daje to najlepsze efekty. Po tym czasie mięśnie ”zapamiętują” trening i wystarczy wykonywać “11/10” raz dziennie – w celu zachowania pamięci mięśniowej i przedłużenia efektu ujędrnionej twarzy.

Czy moje ćwiczenia są wystarczające?

TAK! Twoje ćwiczenia są wystarczające, aby odzyskać lub utrzymać jędrną twarz. Po zrobieniu serii ćwiczeń, cała nasza buzia, będzie lepiej ukrwiona i bardzo rozgrzana. Dzieje się tak, ponieważ wszystkie nasze mięśnie na twarzy są ze sobą połączone. Trenując jedną partię ćwiczymy tak naprawdę kilka, a niekiedy kilkadziesiąt mięśni jednorazowo. Mięśnie twarzy połączone są z mięśniami szyi, karku i łopatek. Każde ćwiczenie trenuje dużą grupę mięśni. Trening mięśni, który składa się z 11 ćwiczeń, ma wpływ nie tylko na ukrwienie ale również na jędrność i siłę wszystkich mięśni od czoła aż po dekolt.

taping estetyczny twarzy kurs szkolenie wrocław pokojewska

“Ale ja nie mam na to czasu…”

To najczęstsza wymówka wielu z nas. Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że nie musimy poświęcać na taki trening dużo czasu, możemy wykonywać go wszędzie i nie musimy mieć do tego żadnych narzędzi i kosmetyków. Należy jedynie pamiętać, że aby trening był wartościowy, musi być intensywny i dokładny, a ćwiczenia powinny być wykonywane powoli. Poprzez trening powinniśmy uzyskać wysokie napięcie mięśniowe. Trening, który nie jest intensywny, nic nam nie da…

Masaż Kobido – lek na całe zło?

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest połączenie regularnego treningu mięśni twarzy oraz japońskiego masażu liftingującego twarzy – KOBIDO. Masaż Kobido może być również alternatywą dla naszego codziennego treningu. Regularnie wykonywany, w sprawdzonym gabinecie, może w pewnym stopniu zastąpić trening mięśni twarzy.

Niebezpieczne Kobido…

Aby osiągnąć odpowiednie i długotrwałe rezultaty, masaż Kobido należy wykonywać regularnie – na początku raz w tygodniu (seria ok. 10 masaży), a następnie co 2 lub 3 tygodnie, aby przedłużyć i utrwalić osiągnięty serią masaży efekt. Osoba, która wykonuje taki masaż, musi posiadać odpowiednie kwalifikacje. Pamiętaj, że nieodpowiednie ruchy masującego, mogą wręcz zaszkodzić!  Masaż ten jest połączeniem kilku technik manualnych, takich jak masaż tkanek głębokich, relaksacja, drenaż limfatyczny, masaż liftingujący oraz akupresura. Bardzo ważne jest aby daną sekwencję ruchów wykonywać w określonym kierunku oraz zgodnie z anatomią i budową mięśni twarzy. Znajomość anatomii mięśni twarzy przez wykonującego masaż jest tutaj niezbędna!

Nauka szkolenia kurs edulacja kobido zmarszczki trzydziestka

Zapraszamy do zapisów na masaż z nauką treningu mięśni twarzy: booksy

Kobido jako naturalna alernatywa dla zabiegów medycyny estetycznej

Odpowiednio wykonany Masaż Kobido ma wspaniałe właściwości:

 • pobudza produkcję elastyny i kolagenu
 • niweluje napięcie mięśniowe powodujące zmarszczki mimiczne
 • poprawia owal twarzy
 • skóra staje się jędrna i elastyczna
 • poprawia mikrokrążenie, usprawnia krążenie limfy oraz poprawia metabolizm komórkowy
 • oczyszcza skórę z toksyn, dzięki czemu skóra nabiera blasku
 • zmniejsza efekty bruksizmu
 • spowalnia proces starzenia się skóry
 • likwiduje sztywność stawów oraz napięcia w obrębie całej twarzy, żuchwy, karku, ramion, dekoltu oraz głowy
 • niweluje bóle głowy, szumy uszne oraz obrzęki
 • rozluźnia napięcia nerwowe, zapewnia odprężenie i relaks

Dzięki masażowi Kobido aktywowana jest zdolność naszego organizmu do regeneracji, odmładzania komórek i tkanek a także do samoleczenia.

Chwila relaksu, wciskamy przycisk pauzy szybkiemu życiu.

Czy istnieje jeszcze coś, co wykorzystuje minimum mojej energii i jest skuteczne?

Istotnym elementem, przedłużającym działanie masaży i treningów mięśni twarzy jest taping estetyczny.  Można zastosować go po masażu liftingującym, lub na noc. Taśmy przyklejone na noc działają samoistnie, już nic nie trzeba z nimi robić! Trzeba je tylko odpowiednio nakleić. Taśmy mają niesamowite działanie liftingujące, drenujące oraz relaksujące. Dzięki nim zniwelujemy lwią zmarszczkę, zmarszczki poprzeczne na czole, „kurze łapki”, bruzdę nosowo-wargową, opuchlizny wokół oczu oraz podniesiemy owal twarzy. Taping estetyczny możemy wykonywać same w domu. Potrzebny jest jednak wcześniejszy instruktaż, ponieważ źle przyklejona taśma, może nam zaszkodzić, pamiętajmy również, że taping można stosować również na całe ciało.

Taping Poland estetyczny Polska artystyczna fotografia wrocław kobidoOdrobina fotografii artystycznej w naszym wydaniu  fot. D. Biernat

Komplety urody, czyli “ręce, które leczą”

Nie ma jak spotkania w kobiecym gronie! Najlepiej dzielić się wiedzą i przekazywać ją dalej. Zamiast podążać za sztucznymi trendami, lepiej skupić się na naturalnych technikach. Nasze ciało, twarz i skóra odwdzięczą się promiennym i zdrowym wyglądem. Komplety urody to cykliczne ‘babskie’ spotkania, trening i wiedza. Podczas spotkań edukacyjnych nauczysz się jak poprawnie wykonywać autotrening 11/10 i autotaping mięśni twarzy. Dzięki tej wiedzy możesz uzyskać młodszy wygląd przy minimalnym wysiłku z twojej strony. Na spotkaniu edukacyjnym wspólnie przećwiczymy wszystkie etapy treningu 11/10, zapiszemy je i utrwalimy, abyś mogła wszystko zapamiętać i swobodnie kontynuować ćwiczenia w domu. Odpowiem na wszystkie pytania oraz dołączę cenne wskazówki. Na koniec nauczymy się jak wspomagać trening mięśni tejpami, tak żebyś już nigdy nie pomyślała o botoxie, czy wypełniaczach. Do zobaczenia!

kurs szkolenie kobido rynek wrocław wroclaw

skrypt nauka warsztaty kobido wrocław

Zapraszamy na Kursy masażu Kobido, personalne spotkania edukacyjne oraz komplety grupowe z autotreningu i autotapingu mięśni twarzy.

Link do oferty: KLIKNIJ

𝒥.𝒫.