Antyczni mistrzowie uważali, że artysta jest, jak pszczoła zbierająca nektar z różnych kwiatów i przetwarzająca go na własny, niepowtarzalny miód. Zanim jednak zaczniemy produkować miód czeka nas trudna droga. Pamiętajmy o tym, że jedynie trud nas hartuje. Sztuka i zdolność abstrakcyjnego myślenia jest czymś co odróżnia świat człowieka od świata zwierząt. Człowiek posiada niezwykłą potrzebę dzielenia się symbolem, wizją i dziełem ze światem. Sanaa Studio to pracownia, w której prowadzimy lekcje rysunku dla dzieci, młodzieży oraz dla osób starszych. Rysunek, to nie tylko ćwiczenie uwagi, ale też doskonała forma relaksu.

Klucz do dobrego rysunku tkwi w tym, aby nauczyć się dostrzegać, zamiast patrzeć. Kiedy posiądziemy już tą umiejętność, zrozumiemy czym jest piękno i harmonia. Kompozycja, walor i proporcje – to wszystko przyjdzie z czasem o ile będziemy zawzięci. Rysunek (szczególnie w młodym wieku) wyrabia charakter. Dobrze pamiętam moje pierwsze próby rysunku w dzieciństwie i złość na samego siebie, kiedy nie potrafiłem tak dobrze narysować dinozaura, jak był on narysowany w czasopiśmie dla młodzieży (tak tak, tym z dołączanymi elementami świecącego w nocy szkieletu tyranozaura). Zaciskałem wtedy pięści i zaczynałem od nowa i znów od nowa… Nie oszukujmy się, nasze pierwsze prace to bohomazy wyciągnięte niczym z Galerii Sztuki Nowoczesnej. Jednak nadchodzi w końcu moment, kiedy zaczynamy dostrzegać błędy w swoich dziełach. To jest bardzo istotny czas! Nasze błędy uświadamiają nam zaburzenia widzenia, wtedy właśnie zaczynamy dostrzegać! Uświadamiamy sobie, że wszystko jest matematyką, proporcją, linią, odcinkiem i bryłą. Bryły współgrają ze sobą, odnoszą się do siebie. Zaczynamy widzieć świat zależności, odniesień, proporcji, natężeń, ciężarów i walorów.
Kiedy nauczymy się przezwyciężać zniechęcenie i porażki, możemy wzrastać, dostrzegać więcej i w końcu poznać smak satysfakcji. Twórczość wyższa i kontakt z pięknem ma ogromny wpływ na nasz rozwój w przyszłości i radzenie sobie z przeciwnościami losu.

Zapraszamy wszystkich do skorzystania z indywidualnych lekcji rysunku. Zachęcam przyszłych studentów, którzy szlifują swój warsztat pod kątem egzaminów na uczelnie wyższe, dzieci a także osoby starsze, które chcą spróbować swoich sił w sztukach pięknych. Pamiętajcie, każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku…