Odświeżenie wizerunku to kluczowa kwestia przy tworzeniu szaty graficznej. Nasza propozycja to odmienny klimat i zupełnie nowy komunikat.

Zdjęcia oraz logo, które dotychczas używał zespół, pora porzucić. W zamian oferujemy rysunek walorowy, klasyczną typografię i spójność. Każdy detal, krój pisma czy element graficzny posiada “drugie dno”, odniesienie do symboliki i historii, o której można przeczytać TUTAJ.

“PRZED” I “PO”Większość projektów zaczynam od stworzenia fundamentu, czyli pewnej opowieści i narracji.
Odkurzam stare podręczniki do historii sztuki, szukając reliktów przeszłości. Szata graficzna powinna posiadać ukryty przekaz przy jednoczesnym zachowaniu spójnej estetyki.

Wokalistka Praise the Sun, wcieliła się w rolę bogini SOL. Justynka wykonała makijaż i fryzurę a ja przygotowałem stylizację z charakteryzacją. Był to body painting i “tunning” eksponatów. Na plan wjechały: malowana i „postarzana” złota aureola, farbowane elementy biżuterii, tkanin, dodatków a nawet mosiężne listwy. Przez chwilę zabawiliśmy się „pirotechnicznie” w studio. 😉 Wszystko po to, aby dodać antycznego klimatu i splendoru! Stare fotografie zastąpimy bardziej eleganckimi zdjęciami zespołu oraz ilustracyjnymi stylizacjami.

Zależało nam głównie na tym aby nie zmarnować potencjału nazwy zespołu i muzyki jaką prezentuje. Stawiam na klasyczny rysunek tuszem, który stylizowany na rycinę, dobrze odda ducha antyku i metalowego klimatu. Rysunki następnie przetwarzam cyfrowo, co przyda się do materiałów promocyjnych w przyszłości.

Kolejnym, ważnym elementem, jest znak. Zastąpiliśmy stare i toporne grafiki – nowymi i przejrzystymi. Wszelkie elementy grafiki cyfrowej są edytowalne i pomyślane tak, aby móc je w przyszłości modyfikować i dowolnie przetwarzać. Kapela, która będzie się rozwijać, z biegiem lat, będzie potrzebować świeżości i coraz to nowszych pomysłów (tak muzycznych, jak i plastycznych). Dobrze zaprojektowany znak i ilustracje otwierają furtkę do nowych eksperymentów. Najważniejsza będzie jednak w tym wypadku spójność.

Mamy nadzieję, że projekt przypadł wam do gustu, a wszystkich fanów mocnych brzmień zapraszamy do zapoznania się z twórczością Praise the Sun. Już 10.09.2022 premiera ich debiutanckiego albumu • The Proffer of Light • z naszą okładką! 🙂 Serdecznie zapraszamy!  [D.]

Posłuchaj: Praise the Sun – Echoes of Pompeii